תקליטן לחתונות

הדבר הראשון שכדאי לכם לעשות כדי לבחור תקליטן לחתונה הוא לחפש המלצות. אם יש לכם חברים טובים שהתחתנו בזמן האחרון תשאלו אותם אם הם יכולים להמליץ לכם על תקליטן. אם לא קיבלתם המלצה מחברים על תקליטן לחתונה אתם יכולים להסתכל באינטרנט באתרים של חוות דעת על ספקי חתונה

אתם יכולים גם לשאול בפורומים של חתונות אם יש מישהו שיכול להמליץ לכם על תקליטן לחתונה במחיר סביר באזור בארץ שבו נמצא אולם האירועים בו אתם מתחתנים. קחו בחשבון שבפורומים של חתונות עלולים להיות מפרסמים סמויים שיענו לכם, לכן אם המליצו לכם על די ג'יי בפורום חתונות, תבדקו על אותו די ג'יי באתרים של חוות דעת.

כשאתם נפגשים עם תקליטנים לחתונה בדקו אם יש ביניכם תקשורת טובה ואם התקליטן מבין את הבקשות שלכם לגבי המוסיקה שאתם רוצים / לא רוצים שתהיה באירוע. תבקשו לראות סרטונים של התקליטן בחתונה בה תקלט ונסו להתרשם מהאנשים שרוקדים ברחבת הריקודים, כמה אנשים רוקדים ואם נראה שהם נהנים. מקובל גם להגיע לאירוע שבו הדיג'יי מתקלט ולראות אותו ממש בפעולה. לראות (ולשמוע) תקליטן בחתונה זו הדרך הכי טובה לבחון תקליטן, כי אפשר לבחון אותו בזמן אמת ולראות באמת עד כמה אנשים ממלאים את רחבת הריקודים


אם מצאתם תקליטן מתאים תבררו איתו ממש את כל הפרטים: מתי הוא יגיע לאולם האירועים, באיזו שעה מתחילה להתנגן מוסיקה, מתי הוא מסיים (מקובל שעד חצות או אחת בלילה, ויש כאלה שמוכנים להמשיך עד אחרון האורחים), אם יש לו ביטוח צד ג', אם מגיעים איתו טכנאי סאונד ותקליטן גיבוי וכדומה. תבדקו היטב שכל הפרטים עליהם סיכמתם מופיעים בהסכם שתחתמו ביניכם.

לפעמים באירוע האורחים ניגשים אל התקליטן לחתונה ומתחילים להזמין שירים, דבר שלא תמיד מקובל על החתן והכלה. כדאי שתבחרו מישהו (חבר טוב או משפחה) שרק הוא יוכל לדבר עם התקליטן. תעדכנו את התקליטן שביום החתונה הוא יקבל הוראות לגבי שירים וגם לגבי סיום האירוע אך ורק מאותו אדם שמיניתם לתפקיד הזה.